"Moja żona chciała zaciągnąć w banku kredyt. Bank odmówił twierdząc, że nie posiada zdolności kredytowej, a nasze nazwisko figuruje w Biurze Informacji Kredytowej. W jaki sposób mogę sprawdzić te dane i co to jest ten BIK?"

czytaj więcej »

"Miałam ochotę na zmianę fryzury. Niestety pomysł okazał się chybiony. Trwała spaliła włosy. Fryzjerka mówi, że przesadzam, a włosy odrosną. Co mogę zrobić?"

czytaj więcej »

"Kupiłam kosmetyki poprzez tzw. aukcję internetową. Czy mogę odstąpić od umowy korzystając z przepisów o umowach zawieranych na odległość i odesłać towar?"

czytaj więcej »

"Mama kupiła dla mnie prezent - pokrowce na siedzenia samochodowe. Po rozpakowaniu okazało się, że jednego brakuje. Reklamację zgłosiłem w ciągu tygodnia od daty zakupu. W sklepie nie chcą jej uznać twierdząc, że na zgłoszenie reklamacji miałem trzy dni. Czy to prawda?"

czytaj więcej »

"Oddałem w komis telefon komórkowy. Cenę towaru oznaczyłem na nie mniejszą niż 300 złoty, a telefon został sprzedany za 250 zł. Czy mogę domagać się od komisanta, który sprzedawał mój telefon by wydał mi 300 a nie 250 zł.?"

czytaj więcej »

Konferencja naukowa

Wydarzeniem towarzyszącym Targom Wiedzy Konsumenckiej była w 2011 roku konferencja naukowa pt. "KONSUMENT I RYNEK - partnerstwo czy konflikt interesów?".
 
Konferencję współorganizowały Stowarzyszenie Konsumentów Polskich, Instytut Badań Rynku Konsumpcji i Koniunktur oraz Polskie Towarzystwo Ekonomiczne. Patronem honorowym była Pani Róża Thun, Poseł do Parlamentu Europejskiego.
 
W czasie konferencji o konsumencie jako uczestniku procesów rynkowych oraz o jego świadomości dyskutowali naukowcy, politycy, urzędnicy państwowi, przedsiębiorcy, dziennikarze i przedstawiciele instytucji i organizacji dbających o interes konsumentów.
 
Po konferencji odbyło się ogłoszenie wyników zorganizowanego przez Instytut Logistyki i Magazynowania konkursu Bezpieczny eSklep.
 
Pliki do pobrania:

Konferencja towarzysząca Targom w 2011 r.

Partner strategiczny
Partnerzy i Wystawcy
Patroni medialni
Patronat honorowy
Projekt i realizacja: RIPOSTA