"Oddałem w komis telefon komórkowy. Cenę towaru oznaczyłem na nie mniejszą niż 300 złoty, a telefon został sprzedany za 250 zł. Czy mogę domagać się od komisanta, który sprzedawał mój telefon by wydał mi 300 a nie 250 zł.?"

czytaj więcej »

"Moja żona chciała zaciągnąć w banku kredyt. Bank odmówił twierdząc, że nie posiada zdolności kredytowej, a nasze nazwisko figuruje w Biurze Informacji Kredytowej. W jaki sposób mogę sprawdzić te dane i co to jest ten BIK?"

czytaj więcej »

"W zeszłym tygodniu wróciłam z wczasów w Turcji. Pobyt zorganizowany był przez popularne biuro podróży, jednak byłam bardzo zawiedziona standardem wycieczki. Hotel oraz wyżywienie nie spełniały warunków umowy. Chciałam złożyć reklamację jeszcze w trakcie pobytu, ale było to niemożliwe, gdyż pilot wycieczki w ogóle nie zajmował się grupą i nie miałam z nim kontaktu. Zaraz po powrocie udałam się do biura podróży, by złożyć reklamację. Na miejscu odmówiono przyjęcia mojego pisma oraz poinformowano mnie, że reklamacje składać można tylko w trakcie pobytu u pilota wycieczki. Czy jest to prawda i biuro podróży może odmówić przyjęcia zgłoszenia reklamacyjnego?"

czytaj więcej »

"Na pokazie w trakcie pobytu w sanatorium kupiłam komplet pościeli. Po namyśle stwierdziłam, że wydałam zbyt dużo pieniędzy. Czy mam szansę na odzyskanie pochopnie wydanych pieniędzy?"

czytaj więcej »

"Chciałem kupić w komisie używany laptop. Wiem, że sprzedawca, zgodnie z przepisami o sprzedaży konsumenckiej, odpowiada za niezgodność towaru z umową, jeśli taką niezgodność wykryję przed upływem 2 lat od nabycia. Przy dokonywaniu zakupu sprzedawca spytał mnie czy możemy ograniczyć jego odpowiedzialność do roku. Czy miał prawo tak zrobić?"

czytaj więcej »

Targi Wiedzy Konsumenckiej 2014

Na Targach w 2014 roku, które odbyły się 15 marca w Centrum Handlowym Wola Park, konsumenci mieli okazję lepiej poznać swoje prawa i dowiedzieć się o tym co dla nich robią nasi wystawcy.
 
Stowarzyszenie Konsumentów Polskich zapraszało na Targi już po raz piąty, w 2014 roku pod honorowym patronatem Prezydent m. st. Warszawy oraz Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Patronami medialnymi Targów byli TVP Info, „Dziennik Gazeta Prawna" oraz „Gość Niedzielny”, a strategicznym partnerem było Centrum Handlowe Wola Park.
 
Do wystawców tej edycji należeli:
  1. Miejski Rzecznik Konsumentów w Warszawie
  2. Europejskie Centrum Konsumenckie
  3. Rzecznik Ubezpieczonych
  4. Urząd Komunikacji Elektronicznej
  5. Urząd Regulacji Energetyki
  6. Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Warszawie
  7. Stowarzyszenie Konsumentów Polskich
O Targach było też głośno w mediach. Oto przykłady:
 
audycja w Polskim Radio jest do osłuchania tutaj
 
 
 
 
artykuł w Dzienniku Gazeta Prawna jest tutaj


 
   zapowiedź Targów w TVP Info do obejrzenia tutaj
 

Targi Wiedzy Konsumenckiej 2014

Partner strategiczny
Partnerzy i Wystawcy
Patroni medialni
Patronat honorowy
Projekt i realizacja: RIPOSTA