"Kupiłam wczoraj spodnie, jednak po przyjściu do domu stwierdziłam, że mi się nie podobają. Czy mogę je zwrócić?"

czytaj więcej »

"Na pokazie w trakcie pobytu w sanatorium kupiłam komplet pościeli. Po namyśle stwierdziłam, że wydałam zbyt dużo pieniędzy. Czy mam szansę na odzyskanie pochopnie wydanych pieniędzy?"

czytaj więcej »

"Kupiłem telefon komórkowy, który po kilku dniach się zepsuł. W związku z tym złożyłem reklamację posługując się przy tym kartą gwarancyjną. Serwis gwaranta zwleka z naprawą telefonu. Czy mogę w tym wypadku zażądać nowego telefonu albo zwrotu pieniędzy?"

czytaj więcej »

"Kupiłem narty zjazdowe. Po miesiącu, podczas jazdy, narta pękła. Sprzedawca nie uznał reklamacji. Twierdzi, że przyczyną pęknięcia było uderzanie nartą o kamienie lub inne twarde przedmioty. Zaprzeczam. Kto ma udowodnić swoje twierdzenie?"

czytaj więcej »

"Chciałem kupić w komisie używany laptop. Wiem, że sprzedawca, zgodnie z przepisami o sprzedaży konsumenckiej, odpowiada za niezgodność towaru z umową, jeśli taką niezgodność wykryję przed upływem 2 lat od nabycia. Przy dokonywaniu zakupu sprzedawca spytał mnie czy możemy ograniczyć jego odpowiedzialność do roku. Czy miał prawo tak zrobić?"

czytaj więcej »

Targi Wiedzy Konsumenckiej 2014

Na Targach w 2014 roku, które odbyły się 15 marca w Centrum Handlowym Wola Park, konsumenci mieli okazję lepiej poznać swoje prawa i dowiedzieć się o tym co dla nich robią nasi wystawcy.
 
Stowarzyszenie Konsumentów Polskich zapraszało na Targi już po raz piąty, w 2014 roku pod honorowym patronatem Prezydent m. st. Warszawy oraz Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Patronami medialnymi Targów byli TVP Info, „Dziennik Gazeta Prawna" oraz „Gość Niedzielny”, a strategicznym partnerem było Centrum Handlowe Wola Park.
 
Do wystawców tej edycji należeli:
  1. Miejski Rzecznik Konsumentów w Warszawie
  2. Europejskie Centrum Konsumenckie
  3. Rzecznik Ubezpieczonych
  4. Urząd Komunikacji Elektronicznej
  5. Urząd Regulacji Energetyki
  6. Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Warszawie
  7. Stowarzyszenie Konsumentów Polskich
O Targach było też głośno w mediach. Oto przykłady:
 
audycja w Polskim Radio jest do osłuchania tutaj
 
 
 
 
artykuł w Dzienniku Gazeta Prawna jest tutaj


 
   zapowiedź Targów w TVP Info do obejrzenia tutaj
 

Targi Wiedzy Konsumenckiej 2014

Partner strategiczny
Partnerzy i Wystawcy
Patroni medialni
Patronat honorowy
Projekt i realizacja: RIPOSTA