"Kupiłem narty zjazdowe. Po miesiącu, podczas jazdy, narta pękła. Sprzedawca nie uznał reklamacji. Twierdzi, że przyczyną pęknięcia było uderzanie nartą o kamienie lub inne twarde przedmioty. Zaprzeczam. Kto ma udowodnić swoje twierdzenie?"

czytaj więcej »

"Czy do wyrobów ze srebra stosuje się przepisy ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej? Kupiłam srebrną broszkę, w której przy kolejnym zakładaniu odpadło zapięcie. Tymczasem sprzedawca uchyla się od rozpatrzenia mojej reklamacji na podstawie przepisów o sprzedaży konsumenckiej, mówiąc, że jeśli podejmie się naprawy, to będzie to wynikało tylko z jego dobrej woli. Czy ma rację?"

czytaj więcej »

"Kupiłam w supermarkecie radio. Radio zepsuło się po 5 miesiącach. Kiedy próbowałam złożyć reklamację w sklepie, odpowiedziano mi, że radio ma tylko 3 miesięczną gwarancję i jest już za późno. Czy to zgodne z prawem, aby gwarancja trwała tak krótko?"

czytaj więcej »

"Oddałem w komis telefon komórkowy. Cenę towaru oznaczyłem na nie mniejszą niż 300 złoty, a telefon został sprzedany za 250 zł. Czy mogę domagać się od komisanta, który sprzedawał mój telefon by wydał mi 300 a nie 250 zł.?"

czytaj więcej »

"Zawarłem umowę z biurem podróży. Miałem wyjechać na 2 tygodnie za granicę. Niestety w tym terminie nie mogę skorzystać z tej wycieczki. Czy mogę „odstąpić” tą wycieczkę innej osobie? "

czytaj więcej »

Targi Wiedzy Konsumenckiej 2014

Na Targach w 2014 roku, które odbyły się 15 marca w Centrum Handlowym Wola Park, konsumenci mieli okazję lepiej poznać swoje prawa i dowiedzieć się o tym co dla nich robią nasi wystawcy.
 
Stowarzyszenie Konsumentów Polskich zapraszało na Targi już po raz piąty, w 2014 roku pod honorowym patronatem Prezydent m. st. Warszawy oraz Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Patronami medialnymi Targów byli TVP Info, „Dziennik Gazeta Prawna" oraz „Gość Niedzielny”, a strategicznym partnerem było Centrum Handlowe Wola Park.
 
Do wystawców tej edycji należeli:
  1. Miejski Rzecznik Konsumentów w Warszawie
  2. Europejskie Centrum Konsumenckie
  3. Rzecznik Ubezpieczonych
  4. Urząd Komunikacji Elektronicznej
  5. Urząd Regulacji Energetyki
  6. Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Warszawie
  7. Stowarzyszenie Konsumentów Polskich
O Targach było też głośno w mediach. Oto przykłady:
 
audycja w Polskim Radio jest do osłuchania tutaj
 
 
 
 
artykuł w Dzienniku Gazeta Prawna jest tutaj


 
   zapowiedź Targów w TVP Info do obejrzenia tutaj
 

Targi Wiedzy Konsumenckiej 2014

Partner strategiczny
Partnerzy i Wystawcy
Patroni medialni
Patronat honorowy
Projekt i realizacja: RIPOSTA