"Kupiłem w komisie dobrej marki radio samochodowe. Mało używane, prawie nówka w idealnym stanie. Minęły 2 lata a ono się popsuło. Czy mogę je zareklamować?"

czytaj więcej »

"Za 2 tygodnie powinna odbyć się moja wycieczka na Kubę. Wyjazd opłaciłam już kilka miesięcy temu. Wczoraj skontaktował się ze mną pracownik biura podróży i poinformował mnie, że ze względu na wzrost kursu dolara cena uległa zmianie i muszę dopłacić aż 800 zł. Umowa, która posiadam z biurem przewiduje, że cena imprezy może ulec zmianie do 2 tygodni przed wyjazdem. Czy biuro ma prawo podnieść tak znacznie cenę imprezy?"

czytaj więcej »

"Oddałem w komis telefon komórkowy. Cenę towaru oznaczyłem na nie mniejszą niż 300 złoty, a telefon został sprzedany za 250 zł. Czy mogę domagać się od komisanta, który sprzedawał mój telefon by wydał mi 300 a nie 250 zł.?"

czytaj więcej »

"Kupiłem w komisie cyfrowy aparat fotograficzny. Sprzedawca zapewniał mnie, że dany model obsługuje karty pamięci o pojemności 16 GB. Okazało się że nie jest to prawdą i mogę użyć tylko kart o pojemności do 4 GB, co nie jest dla mnie satysfakcjonujące. Złożyłem więc reklamację. Komisant (sprzedawca) odrzucił ją stwierdzając, że to towar używany więc on za niego nie odpowiada, a gwarancja już wygasła. Czy sprzedawca ma rację?"

czytaj więcej »

"Na pokazie w trakcie pobytu w sanatorium kupiłam komplet pościeli. Po namyśle stwierdziłam, że wydałam zbyt dużo pieniędzy. Czy mam szansę na odzyskanie pochopnie wydanych pieniędzy?"

czytaj więcej »

Targi Wiedzy Konsumenckiej 2013

Ponad 21 tysięcy porad konsumenckich w ciągu niecałych 8 miesięcy1 udzielili prawnicy Stowarzyszenia Konsumentów Polskich. Świadczy to o ogromnej ilości problemów, z jakimi spotykamy się na co dzień jako konsumenci oraz o potrzebie edukacji w zakresie tego, gdzie
i jakie wsparcie możemy otrzymać.
 

 Zaproszenie na Targi

Co zrobić, kiedy sprzedawca butów lub operator komórkowy nie chce przyjąć naszej reklamacji?

Na te i wiele innych pytań odpowiadali eksperci podczas Targów Wiedzy Konsumenckiej.
 
Stowarzyszenie Konsumentów Polskich już po raz czwarty zorganizowało Targi, podczas których, mogliśmy lepiej poznać swoje prawa i dowiedzieć się, gdzie szukać pomocy w razie problemów. Targi odbyły się 16 marca 2013 r. w Centrum Handlowym Wola Park w Warszawie pod honorowym patronatem Prezydent m. st. Warszawy oraz Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Strategicznym partnerem Targów było Centrum Handlowe Wola Park, zaś partnerami Biuro Informacji Kredytowej i On Board PR Ecco Network.
 
W tym roku organizatorzy stworzyli dla konsumentów praktyczny mini-przewodnik, który warto mieć zawsze po ręką, aby wiedzieć, dokąd udać się po pomoc w razie ewentualnych problemów. Mini-przewodnik będzie można było otrzymać podczas Targów, jest on również dostępny do pobrania ze strony Stowarzyszenia: pomoc.konsumenci.org
 
Udostępnienie mini-przewodnika w Internecie sprawia, że również wszyscy Ci, którym nie uda się fizycznie przyjść na Targi, będą mogli dowiedzieć się, gdzie szukać pomocy oraz w łatwy sposób podzielić się tą wiedzą z rodziną i znajomymi.” - komentuje Grażyna Rokicka, Prezes Stowarzyszenia Konsumentów Polskich.
 
--------------
1 Porady udzielone za pomocą e-maila w okresie od 16 lipca 2012 r. do 1 marca 2013 r. w ramach pierwszego w Polsce Konsumenckiego Centrum E-porad. Projekt finansowany ze środków Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
 

Targi Wiedzy Konsumenckiej 2013

Partner strategiczny
Partnerzy i Wystawcy
Patroni medialni
Patronat honorowy
Projekt i realizacja: RIPOSTA