"Oddałem w komis telefon komórkowy. Cenę towaru oznaczyłem na nie mniejszą niż 300 złoty, a telefon został sprzedany za 250 zł. Czy mogę domagać się od komisanta, który sprzedawał mój telefon by wydał mi 300 a nie 250 zł.?"

czytaj więcej »

"Kupiłam w supermarkecie radio. Radio zepsuło się po 5 miesiącach. Kiedy próbowałam złożyć reklamację w sklepie, odpowiedziano mi, że radio ma tylko 3 miesięczną gwarancję i jest już za późno. Czy to zgodne z prawem, aby gwarancja trwała tak krótko?"

czytaj więcej »

"Kupiłem w komisie cyfrowy aparat fotograficzny. Sprzedawca zapewniał mnie, że dany model obsługuje karty pamięci o pojemności 16 GB. Okazało się że nie jest to prawdą i mogę użyć tylko kart o pojemności do 4 GB, co nie jest dla mnie satysfakcjonujące. Złożyłem więc reklamację. Komisant (sprzedawca) odrzucił ją stwierdzając, że to towar używany więc on za niego nie odpowiada, a gwarancja już wygasła. Czy sprzedawca ma rację?"

czytaj więcej »

"Zamówiłam w sklepie internetowym książki. Czekam na realizację zamówienia już 20 dni. Ile jeszcze muszę czekać, jeżeli regulamin sklepu milczy na ten temat?"

czytaj więcej »

"Kupiłem narty zjazdowe. Po miesiącu, podczas jazdy, narta pękła. Sprzedawca nie uznał reklamacji. Twierdzi, że przyczyną pęknięcia było uderzanie nartą o kamienie lub inne twarde przedmioty. Zaprzeczam. Kto ma udowodnić swoje twierdzenie?"

czytaj więcej »

Targi Wiedzy Konsumenckiej 2011

Stowarzyszenie Konsumentów Polskich 12 marca 2011 r. w Arkadii w Warszawie zorganizowało drugie Targi Wiedzy Konsumenckiej. Była to doskonała okazja dla każdego konsumenta, czyli każdego z nas, do poznania swoich praw, obowiązków i nie tylko.
 
Konsumenci mieli okazję rozmowy z ekspertami z wielu ważnych i znanych instytucji państwowych, pro-konsumenckich organizacji oraz zrzeszeń przedsiębiorców – gotowych na udzielenie odpowiedzi na każde pytanie. Dodatkowo konsumenci mieli szansę na wygranie atrakcyjnych nagród w Konkursie Wiedzy Konsumenckiej, który cieszył się dużą popularnością.

Drugie Targi Wiedzy Konsumenckiej zorganizowane były pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki, Prezydent m. st. Warszawy, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Pani Róży Thun, Poseł do Parlamentu Europejskiego. Strategicznym partnerem Targów było Biuro Informacji Kredytowej, zaś partnerem Arkadia.
 
Oto relacja wideo z drugiej edycji Targów w 2011 roku.
 

 
 Tutaj można zobaczyć plakat z drugiej edycji Targów.
 

Targi Wiedzy Konsumenckiej 2011

Partner strategiczny
Partnerzy i Wystawcy
Patroni medialni
Patronat honorowy
Projekt i realizacja: RIPOSTA