"Kupiłam wczoraj śmietanę, produkt ma aktualną datę ważności, ale jest kwaśny i nie nadaje się do spożycia. Miejscem zakupu było jedno ze stoisk bazaru. Dziś zadzwoniłam do producenta, aby złożyć reklamacje, ale pracownik firmy nie chciał ze mną rozmawiać."

czytaj więcej »

"Kupiłem telefon komórkowy, który po kilku dniach się zepsuł. W związku z tym złożyłem reklamację posługując się przy tym kartą gwarancyjną. Serwis gwaranta zwleka z naprawą telefonu. Czy mogę w tym wypadku zażądać nowego telefonu albo zwrotu pieniędzy?"

czytaj więcej »

"Miałam ochotę na zmianę fryzury. Niestety pomysł okazał się chybiony. Trwała spaliła włosy. Fryzjerka mówi, że przesadzam, a włosy odrosną. Co mogę zrobić?"

czytaj więcej »

"Za 2 tygodnie powinna odbyć się moja wycieczka na Kubę. Wyjazd opłaciłam już kilka miesięcy temu. Wczoraj skontaktował się ze mną pracownik biura podróży i poinformował mnie, że ze względu na wzrost kursu dolara cena uległa zmianie i muszę dopłacić aż 800 zł. Umowa, która posiadam z biurem przewiduje, że cena imprezy może ulec zmianie do 2 tygodni przed wyjazdem. Czy biuro ma prawo podnieść tak znacznie cenę imprezy?"

czytaj więcej »

"Wykupiłem wraz z żoną tygodniowy pobyt we Włoszech. Umowa z biurem podróży przewidywała, że trzeciego dnia wjazdu odbędzie się tzw. wieczór włoski, gdzie będziemy mieli okazję zapoznać się z kulturą regionu oraz skosztować produkowanego tam wina (przez cały dzień za darmo). W trakcie pobytu okazało się, że wieczór włoski się nie odbędzie. Organizator zaproponował nam w zamian 1-dniową wycieczkę do Florencji, zastrzegł jednak, że musimy ponieść drobną dopłatę. Czy organizator może obciążyć nas w takiej sytuacji dodatkowymi kosztami?"

czytaj więcej »

Targi Wiedzy Konsumenckiej 2011

Stowarzyszenie Konsumentów Polskich 12 marca 2011 r. w Arkadii w Warszawie zorganizowało drugie Targi Wiedzy Konsumenckiej. Była to doskonała okazja dla każdego konsumenta, czyli każdego z nas, do poznania swoich praw, obowiązków i nie tylko.
 
Konsumenci mieli okazję rozmowy z ekspertami z wielu ważnych i znanych instytucji państwowych, pro-konsumenckich organizacji oraz zrzeszeń przedsiębiorców – gotowych na udzielenie odpowiedzi na każde pytanie. Dodatkowo konsumenci mieli szansę na wygranie atrakcyjnych nagród w Konkursie Wiedzy Konsumenckiej, który cieszył się dużą popularnością.

Drugie Targi Wiedzy Konsumenckiej zorganizowane były pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki, Prezydent m. st. Warszawy, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Pani Róży Thun, Poseł do Parlamentu Europejskiego. Strategicznym partnerem Targów było Biuro Informacji Kredytowej, zaś partnerem Arkadia.
 
Oto relacja wideo z drugiej edycji Targów w 2011 roku.
 

 
 Tutaj można zobaczyć plakat z drugiej edycji Targów.
 

Targi Wiedzy Konsumenckiej 2011

Partner strategiczny
Partnerzy i Wystawcy
Patroni medialni
Patronat honorowy
Projekt i realizacja: RIPOSTA