"Kupiłem w sklepie internetowym część do komputera. Po zainstalowaniu okazało się, że jest niesprawna."

czytaj więcej »

"Umowa zawarta bez jednoczesnej obecności obu jej stron czyli sprzedawcy i konsumenta (np. z katalogu, przez Internet) jest umową sprzedaży na odległość."

czytaj więcej »

"Kupiłem w komisie dobrej marki radio samochodowe. Mało używane, prawie nówka w idealnym stanie. Minęły 2 lata a ono się popsuło. Czy mogę je zareklamować?"

czytaj więcej »

"Kupiłam w supermarkecie radio. Radio zepsuło się po 5 miesiącach. Kiedy próbowałam złożyć reklamację w sklepie, odpowiedziano mi, że radio ma tylko 3 miesięczną gwarancję i jest już za późno. Czy to zgodne z prawem, aby gwarancja trwała tak krótko?"

czytaj więcej »

"Na pokazie w trakcie pobytu w sanatorium kupiłam komplet pościeli. Po namyśle stwierdziłam, że wydałam zbyt dużo pieniędzy. Czy mam szansę na odzyskanie pochopnie wydanych pieniędzy?"

czytaj więcej »

Targi Wiedzy Konsumenckiej 2010

Pierwsze Targi Wiedzy Konsumenckiej zostały zorganizowane 14 marca 2010 r. przez Stowarzyszenie Konsumentów Polskich pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki oraz pod patronatem Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Gościem specjalnym Targów była Pani Poseł Róża Thun.
 
Targi były elementem obchodów Światowego Dnia Praw Konsumenta w Polsce oraz obchodów 15 rocznicy powstania Stowarzyszenia Konsumentów Polskich.
 
PO RAZ PIERWSZY w Polsce konsumenci mieli okazję:
  • poznać działalność instytucji zajmujących się ochroną konsumentów w Polsce i spotkać osobiście Prezesa UKE, Rzecznika Ubezpieczonych, Rzecznika Prasowego UOKiK, Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej, Dyrektora Europejskiego Centrum Konsumenckiego, Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Warszawie i innych Gości Stowarzyszenia Konsumentów Polskich.
  • zasięgnąć porady u ekspertów: Stowarzyszenia Konsumentów Polskich, Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Warszawie, Europejskiego Centrum Konsumenckiego, Federacji Konsumentów, Rzecznika Ubezpieczonych, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Urzędu Regulacji Energetyki, Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Warszawie i w Poznaniu
  • zapoznać się z dobrymi praktykami konsumenckimi stosowanymi przez: Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych, KRUK S.A., PKPP Lewiatan, Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego, Provident Polska S.A., RWE Polska S.A.
Wszystkim biorącym udział w Targach i konsumentom, którzy odwiedzili nasze stoiska i wzięli udział w organizowanych konkursach dziękujemy za obecność i życzenia z okazji 15-lecia istnienia Stowarzyszenia Konsumentów Polskich.
Partner strategiczny
Partnerzy i Wystawcy
Patroni medialni
Patronat honorowy
Projekt i realizacja: RIPOSTA