"Oddałem w komis telefon komórkowy. Cenę towaru oznaczyłem na nie mniejszą niż 300 złoty, a telefon został sprzedany za 250 zł. Czy mogę domagać się od komisanta, który sprzedawał mój telefon by wydał mi 300 a nie 250 zł.?"

czytaj więcej »

"Na pokazie w trakcie pobytu w sanatorium kupiłam komplet pościeli. Po namyśle stwierdziłam, że wydałam zbyt dużo pieniędzy. Czy mam szansę na odzyskanie pochopnie wydanych pieniędzy?"

czytaj więcej »

"Miałam ochotę na zmianę fryzury. Niestety pomysł okazał się chybiony. Trwała spaliła włosy. Fryzjerka mówi, że przesadzam, a włosy odrosną. Co mogę zrobić?"

czytaj więcej »

"Kupiłem w sklepie internetowym część do komputera. Po zainstalowaniu okazało się, że jest niesprawna."

czytaj więcej »

"Kupiłem telefon komórkowy, który po kilku dniach się zepsuł. W związku z tym złożyłem reklamację posługując się przy tym kartą gwarancyjną. Serwis gwaranta zwleka z naprawą telefonu. Czy mogę w tym wypadku zażądać nowego telefonu albo zwrotu pieniędzy?"

czytaj więcej »

Targi Wiedzy Konsumenckiej 2010

Pierwsze Targi Wiedzy Konsumenckiej zostały zorganizowane 14 marca 2010 r. przez Stowarzyszenie Konsumentów Polskich pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki oraz pod patronatem Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Gościem specjalnym Targów była Pani Poseł Róża Thun.
 
Targi były elementem obchodów Światowego Dnia Praw Konsumenta w Polsce oraz obchodów 15 rocznicy powstania Stowarzyszenia Konsumentów Polskich.
 
PO RAZ PIERWSZY w Polsce konsumenci mieli okazję:
  • poznać działalność instytucji zajmujących się ochroną konsumentów w Polsce i spotkać osobiście Prezesa UKE, Rzecznika Ubezpieczonych, Rzecznika Prasowego UOKiK, Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej, Dyrektora Europejskiego Centrum Konsumenckiego, Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Warszawie i innych Gości Stowarzyszenia Konsumentów Polskich.
  • zasięgnąć porady u ekspertów: Stowarzyszenia Konsumentów Polskich, Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Warszawie, Europejskiego Centrum Konsumenckiego, Federacji Konsumentów, Rzecznika Ubezpieczonych, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Urzędu Regulacji Energetyki, Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Warszawie i w Poznaniu
  • zapoznać się z dobrymi praktykami konsumenckimi stosowanymi przez: Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych, KRUK S.A., PKPP Lewiatan, Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego, Provident Polska S.A., RWE Polska S.A.
Wszystkim biorącym udział w Targach i konsumentom, którzy odwiedzili nasze stoiska i wzięli udział w organizowanych konkursach dziękujemy za obecność i życzenia z okazji 15-lecia istnienia Stowarzyszenia Konsumentów Polskich.
Partner strategiczny
Partnerzy i Wystawcy
Patroni medialni
Patronat honorowy
Projekt i realizacja: RIPOSTA